Sideloading

Що таке сайдлоадінг?

Сайдлоадінг– це встановлення програми на мобільний пристрій без використання офіційного методу завантаження застосунків на пристрої, такого як Play Store, Apple Store, Microsoft Store тощо.

Традиційно сайдлоадінгом називають процес переміщення файлів між двома пристроями, який зазвичай здійснюється за допомогою дротового або бездротового з’єднання. Однак, для перенесення файлів між пристроями можна також використовувати карту пам’яті або зовнішній накопичувач. Наприклад, користувач може переміщати документи з одного ПК на інший за допомогою кабельного з’єднання. У цьому контексті сайдлоадінг відрізняється від завантаження або вивантаження, які передбачають передачу файлів між локальними пристроями та віддаленими серверами.

З появою смартфонів, сайдлоадінг тепер в першу чергу позначає дію встановлення додатків на пристрої з неофіційних джерел. Хоча зазвичай це поняття асоціюється з мобільними пристроями, сайдлоадінг може стосуватися й інших пристроїв, таких як ноутбуки або стаціонарні комп’ютери. F-droid є одним з ключових надійних джерел додатків для сайдлоадінгу.

Інструкції для Android

Щоб завантажити програму, спочатку потрібно завантажити “Android Package File” (.APK). Ви можете завантажити його безпосередньо на свій пристрій Android, але декому може знадобитися завантажити файл на стаціонарний комп’ютер, а потім перенести його на телефон за допомогою USB-кабелю, Bluetooth або хмарного сховища, наприклад, Dropbox або Google Drive.

Знайдіть файл на телефоні. Скористайтеся програмою “Завантаження”, щоб знайти його. Натисніть на назву файлу; якщо з’явиться попередження з проханням надати дозвіл на встановлення, дайте йому дозвіл. Якщо з’явиться відповідний запит, натисніть “Встановити”.

Тепер додаток має бути встановлений, якщо немає проблем із сумісністю з вашим конкретним пристроєм Android.